utorok 3. septembra 2013


Legends: Lee Ralph
Jaskynný človek s veľkou hrdzavou bradou, s večným úsmevom ktorý si všimneš cez všetku zver ako prvý a v ňom hnijúci predný zub.
Chlap, ktorý šiel do Kalifornie v polovici 80. rokov ako naivný teenager z  Aucklandu a zatienil najlepších skateboardistov na svete, si zaslúži označenie ako žijúca legenda.
Preslávil ho jeho agresívny štýl a triky ktoré v Amerike ešte  nikto nevidel.
Brali ho len skutočné veci v skateboardingu a nestaral sa o imidž, len jazdil a nič iné.
Vyrastal v New Lynn len kúsok od legendárneho lokálneho bowlu.
Skateboarding bol jeho osud.
Každý máme nejaký vzor alebo inšpiráciu v skateboardingu.
Lee Ralph už ako osem ročný sledoval Tonyho Alvu a jeho dokonalost v jazde. V tých rokoch keď legendárny Zboys ukazovali svetu  skateboarding.
Chcel byt ako on, vlastne kto nie.
Roku 1986 ako 18 ročný prišiel do Los Angeles a tam sa zoznámil s Markom Gonzalesom.
Tam to všetko začalo. Išli spolu s Markom do Kalifornie kde jazdili lokálne rampy a bazény.V Kalifornii ho Mark Gonzales zoznámil s legendami ako Steve Caballero,Lance Mountain a jeho najvatšou inšpirácoiu Tony Alvom. Bola to obrovská inšpirácia a práve to ho posunulo ďaleko v skateboardingu. Bol úplne zameraný na skateboarding na všetko ostatné sral. Začal jazdiť za Vision a predával aj dosky pod jeho menom a dokázal si zarobit slušné peniaze. Peniaze ktoré mal na čierno a za to ho zo štátov vykopli.
Jeho sen sa skončil a vrátil sa do Aucklandu.
Začal piť, mal zranenie kolena tak dlho nejazdil a stále v kuse chlastal. Na to sa presťahoval do Munsteru v Nemecku kde sa stal po dobu dvoch rokov svetlo európskeho skateboardingu.
Zúčastnil sa Svetového pohára v skateboardingu v roku 1988 ako aj rôznych tripov po europe s legendami ako Tony Hawk a Christian Hosoi, z ktorých ale moc peňazí nemal a do spojených štátov mal vstup zakázaný.
Keby ostal v štátoch mal by prachy skrz skateboarding, každý sa musí raz niečím živiť.
Nastal jeho druhý návrat do miesta kde vyrastal.
Stále jazdí. Bol vidieť vo videu Killing Time od Thrasher a jazdí za Pocket Pistols v teame spolu s ikonami ako Duane Peters, Tom Groholski, Brad Bowman ,a Ben Schroeder.
Je ako duch, krvavá legenda a stále duch hovoria jeho známy.
Nežije len tak kdekoľvek, raz sa objaví a potom nie je vidieť niekoľko mesiacov.
Žije v Austrálii dakde so svojou ženskou Tanyou vo vyblednutom červeno bielom karavane bez kolies.
Neexistuje žiadny náznak jeho minulosti v jeho príbytku, žiadne výstrižky z časákov ani zlomené dosky. Jeho rozsekané telo nesie svoj životný príbeh.


RATZ SKATES 2013